Aktualności

20 lutego 2024

Szkolenia dotyczące wykorzystania LOFI Robotów

aktualności

LOFI Robot

Liderzy, Liderki Pracowni Orange

zapraszamy na stacjonarne warsztaty dotyczące wykorzystywania LOFI Robotów w działaniach edukacyjnych w Waszych Pracowniach. Na warsztatach dowiecie się, jak kreatywnie wykorzystywać LOFI Roboty na prowadzonych przez Was zajęciach. 

Terminy i miejsca warsztatów: 

 • 5 marca, godz. 10:00 – 16:00, Morąg 
 • 6 marca, godz. 13:00 – 19:00, Dębowa Kłoda
 • 8 marca, godz. 9:00 – 15:00, Zakopane
 • 11 marca, godz. 9:00 – 15:00, Wschowa 

Zasady udziału w warsztatach:

 1. Na warsztaty zapraszamy Liderów i Liderki ze wszystkich edycji programu Pracowni Orange. 
 2. Warsztaty przeznaczone są dla Pracowni, które posiadają roboty Lofi ścieżka #superKoderzy Majsterkowicze 2.0.* Uwaga – jeśli Twoja Pracownia nie posiada robotów w tej ścieżce, nadal możesz się zgłosić – możemy doposażyć 10 Pracowni w roboty z tej ścieżki, liczy się kolejność zgłoszeń. 
 3. Na warsztaty w pierwszej kolejności przyjmujemy JEDNĄ osobę z Pracowni. Jeśli chcesz zgłosić więcej osób możesz to zrobić, jednak zostaną one przyjęte jedynie w przypadku wolnych miejsc. Każda przyjęta osoba otrzyma maila z potwierdzeniem przyjęcia. 
 4. Zwracamy koszty podróży do 150 zł, zapewniamy przerwę kawową i obiadową. W przypadku utrudnionego dojazdu można wnioskować o nocleg. 

* Jeśli nie wiesz, jakie roboty posiadasz napisz na e-mail: halo@lofirobot.com (Maciej Wojnicki) Wszystkie Pracownie, które powstały w 2023 roku posiadają roboty w ścieżce #superKoderzy Majsterkowicze 2.0.

Pytania w sprawie warsztatów oraz doposażenia Pracowni w roboty: malgorzata.kruszynska@5medium.org

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

LOFI Robot (www.lofirobot.com) to polski system do konstruowania robotów i nauki podstaw robotyki oraz programowania dla dzieci i młodzieży.

Zajęcia z podstaw robotyki są idealnym polem do nauki podstaw mechaniki, fizyki, elektroniki i myślenia projektowego. Ich siła opiera się na naturalnej ludzkiej pasji do konstruowania wszelkiej maści pojazdów, urządzeń budowli i wynalazków.
W ramach szkolenia uczestnicy poznają możliwości zestawów LOFI Robot oraz środowiska LOFI Blocks (www.lofiblocks.com), które może stanowić rozwinięcie nauki kodowania w Scratchu i sposób na przejście z programowania blokowego do pisania kodu.
LOFI Blocks to darmowa aplikacja do nauki programowania, dostępna w wersji online na komputerach stacjonarnych oraz na urządzeniach mobilnych (Android, iOS).

Uczestnicy sprawdzą m.in jak przy pomocy LOFI Blocks można uczyć programowania poprzez:

 • Rysowanie
 • Naukę języków obcych
 • Robotykę i mechatronikę w oparciu o Arduino i zestawy LOFI Robot CODEBOX