Jesteśmy otwarci dla wszystkich mieszkańców

Działamy z ponad 100 liderkami
i liderami z całej Polski

Edukujemy
i inspirujemy się nawzajem

Dlaczego to robimy?

Pracownie Orange to ogólnopolski program społeczny, w ramach którego zakładamy i pomagamy prowadzić multimedialne świetlice w małych miastach i wsiach. Celem inicjatywy jest zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do technologii, wzmocnienie ich cyfrowych kompetencji i stworzenie przestrzeni wspólnych działań.

Fundacja Orange prowadzi program od końca 2012 roku, obecnie w całej Polsce działa 87 Pracowni Orange. Każda z nich wyposażona jest w komputery, konsolę do gier, ekran LCD, meble i bezpłatny Internet.

Fundacja Orange pomaga liderkom i liderom prowadzić świetlice, urozmaicać ich ofertę, działać na rzecz rozwoju lokalnych społeczności. Liderki i Liderzy mają dostęp do różnorodnej, bezpłatnej oferty szkoleniowej.

Od 2020 r. tworzymy makerspace’ y przy Pracowniach Orange, aby przenieść doświadczenie FabLabów (z ang. Fabrication Laboratory) do mniejszych miejscowości i umożliwić organizowanie warsztatów z użyciem najnowszych technologii DIY (z ang. do-it-yourself, czyli zrób to sam). Makerspace’y są wyposażone między innymi w drukarki 3D czy plotery laserowe.

 

Jak to robimy?

Każda Pracownia Orange może wziąć udział w działaniu Pracownie w Akcji na platformie internetowej tzn. podejmować wyzwania, a za ich realizację zdobywać punkty, medale i wymieniać je na nagrody dla całej świetlicy.

Fundacja Orange

Fundacja Orange działa na rzecz nowoczesnej edukacji. Została założona w 2005 roku przez Orange Polska S. A.. Uczymy dzieci i młodzież, jak używać technologii mądrze i kreatywnie, aby mogły w pełni rozwijać swój potencjał i kompetencje niezbędne w cyfrowym świecie m.in. w dziedzinie programowania.

Przejdź na stronę Fundacji Orange

Programy Fundacji Orange

MegaMisja

MegaMisja to ogólnopolski program edukacyjny dla dzieci w klasach 1–3. Podczas 10-miesięcznego cyklu zajęć dzieci zdobywają kompetencje ważne w cyfrowym świecie – m.in. jak korzystać kreatywnie z nowych technologii, przestrzegać netykiety, praw autorskich, znaleźć wiarygodne informacje, jak chronić swoją prywatność.

Sprawdź
#SuperKoderzy

Nowoczesne lekcje dla klas 4-8. Nauka podstaw programowania i robotyki nie tylko na informatyce! Szkolenia dla nauczycieli, różne ścieżki tematyczne, w tym dla klas integracyjnych.

Sprawdź
FabLab powered by Orange

Kreatywne przestrzenie w Warszawie i w Gdańsku. Tu pod okiem trenerów i edukatorów rozwinąć można odważne pomysły i nowe kompetencje, a przy tym nadać nowe życie wielu przedmiotom.

Sprawdź
Lekcja:Enter

Darmowe szkolenia dla nauczycieli i nauczycielek w całej Polsce z wykorzystania e-zasobów i technologii w edukacji. Cyfrowe kompetencje na miarę szkoły jutra!

Sprawdź

Partnerzy