Aktualności

2 lutego 2024

Dzień Bezpiecznego Internetu

aktualności

Baner promocyjny z napisem Bierzemy udział w #DBI2024

Drogie Liderki, Drodzy Liderzy, 

Już 6 lutego (wtorek) Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Serdecznie zapraszamy Was do włączenia się i udziału w licznych wydarzeniach towarzyszących temu dniu. Zachęcamy Was by o bezpieczeństwie młodych ludzi w internecie, mówić cały rok, a ten dzień potraktować jak prawdziwe święto 🙂

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Nasza Fundacja jest partnerem wydarzenia.

DBI 2024 – jak się włączyć?

Weź udział w transmisji wydarzenia 6.02 godz. 11.00 – 15.00 i posłuchaj ekspertów m.in. dr Jędrzeja Witkowskiego z Centrum Edukacji Obywatelskiej, prof. UAM dr hab. Jacka Pyżalskiego, czy Radosława Potraca Nauczyciela Roku 2023. Program oraz transmisję można śledzić na dbi.pl oraz facebook.com/bezpiecznyinternet.

Dołącz do webinarów, które zainspirują Cię w pracy z dziećmi i młodzieżą. Szczególnie zapraszamy na spotkania online z ekspertami i ekspertkami z naszej fundacji:

  • 8.02 godz. 17.00 Monika Wrońska i Maciej Wojnicki z LOFI Robot odpowiedzą na pytanie: Czy sztuczna inteligencja jest jeszcze sztuczna?
  • 9.02 godz. 17.00 Izabela Kregiel opowie o „Higienie cyfrowej – jak o nią dbać już od najmłodszych lat?”
  • 16.02 godz. 17:00 Konrad Ciesiołkiewicz i Katarzyna Szymielewicz z Fundacji Panoptykon wystąpią z tematem „Algorytmy traumy – aspekty społeczne i edukacyjne”

Więcej o webinarach można dowiedzieć się na https://www.saferinternet.pl/dbi/webinary.html

Możesz też włączyć się w liczne inicjatywy lokalne na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów m.in. zajęć edukacyjnych, kampanii informacyjnych, konkursów – możliwości jest bardzo wiele!

Jeszcze raz gorąco Was zachęcamy do udziału i działania.