Aktualności

17 sierpnia 2022

Do 9 września czekamy na Nauczyciela Jutr@

aktualności

Pomarańczowa chmura w tle, rece trzymają smartfon, którego pulpit jest czarną kredowa rtablicą. Na tablicy kolorową kredą narysowano startującą rakietę.

Nasza Fundacja, już po raz drugi wspólnie z Głosem Nauczycielskim organizuje konkurs Nauczyciel Jutr@. Zachęcamy Was do przekazywania tej informacji zaprzyjaźnionym nauczycielkom i nauczycielom. Na zgłoszenia czekamy do 9 września 2022 roku, a szczegóły znajdują się na stronie www.nauczycieljutra.pl

Jakich nauczycielek i nauczycieli szukamy? 🙂
Takich, którzy rozwijają swoje kompetencje, żeby lepiej rozumieć potrzeby swoich podopiecznych wychowujących się w cyfrowym świecie. Uwzględniają, że uczniowie dziś potrzebują innego podejścia do edukacji niż ci – 20 lat temu. Nie muszą być to osoby obeznane z nowinkami technologicznymi, ale takie które mają odwagę stawiać pierwsze kroki w cyfrowym świecie.

Dokładnie o tym, mówi na nagraniu zwyciężczyni konkursu z zeszłego roku – Joanna Mikusek – Przystajko, nauczycielka etyki w Społecznym Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kudowie-Zdroju. 

Do Konkursu Nauczyciel Jutr@ zgłosić mogą się czynne zawodowo nauczycielki i nauczyciele ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych, oraz placówek oświatowych.  Co ważne, kandydatów mogą zgłaszać także inni nauczyciele, dyrekcja szkół lub placówek oświatowych, rodzice uczniów czy sami uczniowie.

Jury Konkursu spośród nadesłanych do 9 września 2022 roku zgłoszeń wybierze 10 osób, które w swojej pracy wyróżniają się:

  • otwartą postawą na prowadzenie zajęć z uczniami w oparciu o nowoczesne, angażujące metody nauczania, zgodne z potrzebami młodych ludzi wychowywanych w świecie cyfrowym;
  • dążeniem do podnoszenia swoich kompetencji, w tym kompetencji cyfrowych;
  • i wykorzystaniem przy tym nowych technologii lub e-zasobów edukacyjnych, aby prowadzić bardziej nowoczesne, ciekawe i angażujące lekcje dla uczniów i uczennic.

Dlaczego warto zostać Nauczycielem Jutr@?

Bo oprócz radości z wygranej nagrodą jest wizyta studyjna w szkole w Finlandii. Na takim wyjeździe wybrana nauczycielka lub nauczyciel dowie się więcej o jednym z najlepiej ocenianych systemów edukacji na świecie, a inspiracje z wizyty będzie miał szansę wykorzystać w swojej codziennej pracy.

Serdecznie zachęcamy do przekazywania dalej informacji o konkursie www.nauczycieljutra.pl