2024-05-11

Warsztaty dla miłośników książek

Ikona wyzwania Kolaż z 9 zdjęć dłoni trzymających drewniane zdobione zakładki do książek

Wyzwanie czytelnicze dla Pracowni Orange, która działa w bibliotece to pikuś. W tym roku mieliśmy w czym wybierać, bo w programie obchodów Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu było aż 12 różnych wydarzeń od spotkania autorskiego, przez wernisaż wystawy, po spotkania literackie i teatr przy stoliku. Na wyzwanie wybrałyśmy 4 warsztaty, które były prowadzone w Makerspace.

  1. Warsztaty z tworzenia Ex Libris: dorośli, młodzież, jak i dzieci, mieli okazję poznać tajniki projektowania grafiki wektorowej oraz techniki pracy z ploterem laserowym. Podczas zajęć każdy mógł wyrazić swoją kreatywność i stworzyć unikalną pieczątkę, która stała się ich osobistym znakiem książkowym.
  2. Warsztaty z tworzenia drewnianych zakładek do książek: Robiliśmy cuda na tych warsztatach! Od abstrakcyjnych wzorów po personalizowane motywy, każda zakładka była małym dziełem sztuki, które emanowało pasją do czytania i tworzenia.

Przed nami jeszcze:

  1. Warsztaty z tworzenia czytelniczych zawieszek na klamki: Podczas zajęć będziemy projektować i tworzyć urocze zawieszki na klamkę, z przesłaniem “Nie przeszkadzać, bo czytam”. To nie tylko praktyczny sposób na wyrażenie swoich potrzeb, ale również świetny sposób na ozdobienie miejsca czytelniczego.
  2. Warsztaty krawieckie z szycia otulaczy do książek: Podczas zajęć będziemy korzystać z maszyn do szycia, aby stworzyć piękne okładki na książki z wzorzystego materiału. To nie tylko świetna okazja do nauki szycia, ale również sposobność do wyrażenia swojej kreatywności i indywidualnego stylu.