Aktualności

22 listopada 2022

Warsztaty na wesoło

aktualności

Grupa młodzieży, wszyscy w zielonych koszulkach, niemal wchodzi do telefonu, który robi zdjęcie. Wszyscy mają dziwne miny i coś gestykulują. Widać moc i energię!

Za nami kolejne spotkanie w ramach projektu „Odkrywcy Nieodkrytych Lądów”, który realizowany jest w Gubińskim Domu Kultury. I ponownie było po prostu przeprzyjemnie! 🙂

Doskonały catering wprost rozpływał się w ustach. Jednak niedzielne spotkanie miało przede wszystkim wymiar edukacyjny. Choć nie zapomniano o koniecznej integracji grupy projektowej.

– Mieliśmy mnóstwo działań w grupach, inscenizowane scenki, wcielanie się w określone role, itp. To miały być warsztaty na wesoło, które w lekkiej formie przekazują bardzo istotne treści – głównie z zakresu pozyskiwania partnerów businessowych, logistyki, team buildingu, komunikacji interpersonalnej, organizacji eventów, itd. – tłumaczy Marcin „Gwizdo” Gwizdalski, koordynator projektu z ramienia GDK.

Za sprawą wspomnianego projektu gubińska młodzież rozwija swoje umiejętności miękkie tak ważne na dzisiejszym rynku pracy. Mowa tutaj m.in. o budowaniu relacji wewnątrz i na zewnątrz grupy, radzeniu sobie w sytuacjach kryzysowych, wspieraniu innych czy byciu dobrym leaderem. To wszystko niewątpliwie przyda się młodym ludziom w poważnym dorosłym życiu.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Odkrywcy Nieodkrytych Lądów” z programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Fundację Civis Polonus.