Aktualności

23 lutego 2024

Przychodzi baba do… biura

aktualności

Na zdjęciu widać dwudziestkę młodych ludzi leżących na podłodze. Wszyscy razem tworzą coś co przypomina słoneczko. Bo też cała grupa projektowa jest bardzo pogodna.

Jak załatwić pozwolenie na budowę pomnika Pięknej Rudowłosej? Czy łatwo zorganizować wycieczkę na Wyspy Bergamuta, gdy część grupy wcale nie chce tam jechać? I za kim pójść, gdy wszyscy zgubili się w lesie? Te i inne zagadki próbowali rozwiązać uczestnicy projektu ”Videoclipy bez lipy” z programu „Równać Szanse”.

Kolejne spotkanie młodzieży w Gubińskim Domu Kultury miało charakter zarówno edukacyjny jak i integracyjny. Nie mogło zatem zabraknąć pizzy i przestrzeni na lepsze poznanie siebie nawzajem.

Niemniej w projekcie dofinansowanym przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, chodzi przede wszystkim o rozwój młodych mieszkańców miasta. Dlatego uczestnicy mogli obejrzeć krótki wykład o działaniu mózgu oraz wziąć udział w specjalnie przygotowanych scenkach, które następnie były głęboko analizowane przez uczestników projektu.

Nowe umiejętności już niedługo będą mogły być wykorzystane choćby przy pozyskiwaniu sponsorów i partnerów aby móc zrealizować projektowy plan – nagrać najlepszy na świecie teledysk.