Aktualności

4 listopada 2022

Najmłodsza Polka z Koroną Ziemi

aktualności

Szczęśliwa grupa nastolatków na zdjęciu ze spotkania z Miłką Raulin. W tle ekran telewizora z gościem specjalnym.

Wszystko zaczęło się w 2011 roku kiedy Miłka Raulin mając na swoim koncie Mont Blanc postanowiła wspiąć się na wszystkie najwyższe szczyty każdego z kontynentów. Tak powstał projekt ,,Siła Marzeń-Korona Ziemi’”.

21 października w Gubińskim Domu Kultury mieliśmy przyjemność spotkania się online z tą niezwykłą polską podróżniczką i miłośniczką wspinaczki wysokogórskiej. Mimo, że Bogumiła (Miłka) Raulin jest absolwentką technikum okrętów w Gdańsku i mgr inż. trakcji elektrycznej, jej życie od kilku lat koncentruje się wokół gór.

Nasz gość okazał się miłą, przyjazną i niezwykle energetyczną osobą, co udzieliło się wszystkim obecnym. Opowiadała nam o swoich wyprawach, pokonywaniu własnych słabości, determinacji i trudnej drodze do realizacji swoich marzeń. W dalszej części spotkania dowiedzieliśmy się o sukcesach Miłki jakimi były sześciotysięczne szczyty himalajskie w Indiach i Nepalu, a także najwyższy wulkan Ameryki Środkowej. Te niezwykłe podróże i górski klimat stały się dla niej inspiracją do napisania książek ,,Siła Marzeń, czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi” oraz ,,Siła Marzeń, czyli jak zdobyłam Mount Everst’”.

Najważniejsze jednak było przesłanie, z którym Miłka Raulin pojawiła się na spotkaniu z gubińską młodzieżą, i które miało zainspirować młodych ludzi do wyznaczania sobie celów w życiu i konsekwentnego dążenia do nich. Bo polska pasjonatka gór podczas swoich wypraw nigdy się nie poddawała i nie traciła wiary, że osiągnie wyznaczony przez siebie cel.

– Wierzę w to, że moja historia przekona was wszystkich byście odkrywali swoją siłę marzeń i zaczęli swoją upragnioną podróż. Nie mając w plecakach pieniędzy ani czasu, ale niosąc w nim wielkie chęci i wiarę. WIARĘ, ŻE SIĘ UDA!!! – przekonywała najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Odkrywcy Nieodkrytych Lądów” z programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Fundację Civis Polonus.

 

W materiale wykorzystano zdjęcia z prywatnego archiwum Miłki Raulin.