Aktualności

6 grudnia 2022

Historie prosto z Meksyku

aktualności

Zapierający dech w piersiach widok lasów deszczowych i gór Meksyku. Wszystko niemal tonie w chmurach. Z boku stoi Indianka wpatrująca się w ten niesamowity widok.

Najpierw pojechał rowerem do Chorwacji, potem na Filipiny. A gdy odpoczął po trudach wyprawy wybrał się jachtostopem do Meksyku. Mieszka tam do dziś…

Damian Dukiewicz, młody chłopak ze Świebodzina spotkał się z gubińską młodzieżą, aby opowiedzieć o swoich przygodach i podróżach. U nas zimno a nasz gość w tropikach pod palmami. Wszak łączył się z nami prosto z gorącego Meksyku.

– Było to dla nas niesamowite doświadczenie porozmawiać z człowiekiem, który zaczynał od zera otwierając na innym kontynencie restaurację z kebabem, a teraz ma tam apartamenty i hostele. Dało nam to dużo do myślenia, że zawsze warto próbować i dążyć do celu – zgodnie mówią uczestnicy spotkania.

Rzeczywiście historia Damiana jest niezwykła i warto o niej opowiadać. Zwłaszcza, że rozmówca chętnie dzielił się praktycznymi wskazówkami, opowiedział co warto zabrać ze sobą na różne wyprawy oraz jak ważna jest nauka języków obcych.

– Spotkanie było pełne zabawnych historii z jego podróży, rad dla nas jako przyszłych podróżników oraz motywacji do działania. Dzięki jego doświadczeniu mogliśmy dostrzec jak ważne są np. języki obce czy też determinacja w poszukiwaniu środków finansowych na wyjazdy – opowiada Zuzia Czerniawska.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Odkrywcy Nieodkrytych Lądów” z programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Fundację Civis Polonus.