Aktualności

31 sierpnia 2023

Podsumowanie Projektu Ekologicznego „Z Ekologią Na Ty”.

aktualności

zdjęcie grupowe starszych osób z młodymi ludźmi

Spotkanie integracyjne wszystkich uczestników projektu Ekogranty, który był organizowany i finansowany przez Fundację 5Medium za pośrednictwem Pracowni Orange GOK w Grabowcu, odbyło się zgodnie z harmonogramem-30 sierpnia 2023 roku.

W ramach zaplanowanych działań, grupa dzieci oraz seniorzy z klubu Aktywni 50+, uzupełnili swoją wiedzę na temat zachowań pro ekologicznych, co mogliśmy zweryfikować podczas wykonywania zadań końcowych. Ponadto, zostały wykonane pudełka na skarby z puszek po płatkach, pomalowane ECOtorby, przygotowane i oznaczone pojemniki do segregacji śmieci, wydrukowane NIEZBĘDNIKI EKOLOGICZNE i rozpowszechnione wśród Czytelników biblioteki. Każdy uczestnik projektu otrzymał również zielony brelok. Chcieliśmy docenić w ten sposób, podejmowanie każdej formy działań, mających na celu, troskę o nasze środowisko naturalne.

Podsumowanie zadania, odbyło się w formie zabaw i konkursów, z uwzględnieniem pracy zespołowej i zdrowej rywalizacji. Na poczęstunek składała się pizza, soki naturalne, woda, owoce-zarówno świeże, jak i suszone oraz zbożowe batoniki. Dziękujemy Delikatesom w Grabowcu za dodatkowe słodkości.