2023-11-03

Był sobie pies

Ikona wyzwania prezentacja prac dzieci z przedszkola

 Jest to bardzo czujne zwierzę,
w nocy pilnie domu strzeże,
usłyszycie go z daleka,
gdy na obcych głośno szczeka?

KUNDELEK był tematem spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, na podstawie powieści W. Bruce Camerona „Był sobie pies”. Po krótkiej dyskusji o treści książki przystąpiłyśmy do zajęć kreatywnych, malowania makatek ludowych z hasłem „Ten Pies kocha swoją Rodzinę”. W trakcie przyjemnej pracy z płótnem i mazakami wywiązała się dyskusja o pieskach, bezdomności i pomocy dla schronisk.  Paniom z DKK zaprezentowałam Fan Page Schroniska dla Zwierząt „Ciapek” w Hajnówce (niektóre nie wiedziały, że takowe działa w naszym powiecie) oraz form pomocy dla milusińskich. Ponadto zaprezentowałam książkę Edyty Grzegory „O Kundelku, który nie znał drogi do domu”, której to treść wysłuchałyśmy dzięki kanałowi YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=XcPqkQ-8LPk).

Pani Luba poddała dyskusji super pomysł: wydania kalendarza na 2024 rok z naszymi Kundelkami. Już napłynęły pierwsze zdjęcia.

Do naszej Akcji przyłączyła się grupa przedszkolaków, która na zajęciach przygotowała piękne prace plastyczne „Mój kochany Kundelek”(szablony wcześniej pobrane w bibliotece), zaprezentowane na FanPage Edukacja Dubicze Cerkiewne.

Spotkanie inne jak zawsze. Pełne emocji i głośnej dyskusji o opiece, przyjaźni, odpowiedzialności i czystej miłości człowieka do zwierząt.