12 września 2022

„Pomysły z przytupem” – realizacja

Ikona wyzwania Pomysły z przytupem

Przedstawiamy nasze pomysły na nowy rok szkolny. Parę podpowiedzi dla każdego, jak rozruszać warsztaty.

 • Zabawy i ćwiczenia pozwalające uczestnikom i uczestniczkom poznać się:
  „Włóczka” – Potrzebna do tej zabawy będzie nam włóczka. Pierwsza osoba trzymająca sznurek mówi coś co ma, lub co lubi, następnie osoby które myślą tak samo podnoszą rękę i włóczka trafia do kolejnej osoby tworząc powoli pajęczynę. W ten sposób łączymy się ze wszystkimi osobami. Na koniec próbujemy się rozplątać.
 • Zabawy i ćwiczenia integrujące grupę:
  „Koło współpracy” – Drewniane koło współpracy, które otrzymaliśmy z Pracowni Orange za zarobione punkty idealnie sprawdza się do integracji. Dzieciaki muszą współpracować aby ustawić wieżę z drewnianych klocków.
 • Pomysły na przedmioty DIY, które mogą być przydatne w nowym roku szkolnym/warsztatowym:
  „Zwierzakowe portrety” – Na początku warsztatów zróbmy portrety zwierzęce, które mają podobne cechy do każdego z dzieci. Portrety są 3D dzięki wytłaczankom. Takie portrety można zawiesić w Pracowni Orange na czas trwania warsztatów.
 • Pomysły na zabawy/warsztaty/inne na otwarcie nowego sezonu zajęć w Pracowni Orange:
  „Mini Escaperoom” – W Pracowni Orange można zrobić mini escaperoom. Układając tam różne zagadki, chowając klucze, można ułożyć ciąg zdarzeń prowadzących do wyjścia z Pracowni.
  „Rolkowe miasteczka” – Papierowe rolki od papieru toaletowego, czy też rolki od ręcznika, mogą się nam przydać do stworzenia własnych miasteczek. Wystarczą nożyczki, klej, i farbki.