Aktualności

14 lipca 2022

Tajemnicza paczka z Fundacji Orange

aktualności

oglądanie ziaren sosny

W pierwszej połowie czerwca otrzymaliśmy wiadomość z Biura Organizacyjnego Pracowni Orange, że zmierzają do nas tajemnicze paczki, ale nie możemy ich otworzyć. Mieliśmy czekać na sygnał. Ale jak pokonać ciekawość i nie zajrzeć do środka? Wiedzieliśmy tylko, że w środku są trzy mniejsze paczuszki oznaczone numerami od 1 do 3. Codziennie sprawdzaliśmy skrzynkę e-mail, by dowiedzieć się czy już możemy poznać ich zawartość. Kolejne dni mijały i nadal nic.

Aż tu nagle, 1 lipca, w piątek dostaliśmy informację, że czas otwierać pudełka i w jakiej kolejności to zrobić. Codziennie po jednym. Nie było czasu do stracenia. Zwołaliśmy członków pracowni i naszych nowych wolontariuszy, by wspólnie poznać tajemnicę zamkniętą w tych pudełeczkach. Pierwsze dwa z numerami 3 i 2 otworzyliśmy w Pracowni Orange, ostatnie z nr 1 podczas pikniku rodzinnego w naszym mieście.

Cała akcja związana jest z uruchomieniem nowej strony Pracowni Orange. W pudełeczkach znajdowały się liściki od przewodników po nowej platformie: Rezolutnej Publicystki, Zakręconego Motywatora, Dziarskiego Chwata i Wędrującej Edukatorki. Ci ostatni podarowali nam upominki znajdujące się w paczkach. Jesteście ciekawi co było w środku? Zaczynamy – 3… 2… 1…

Paczuszka nr 3 – Zestaw karteczek zrobionych z trawy – żeby zapisywać nasze szalone pomysły 🙂 Dodatkowo w okładce znajdują się nasiona, które w przyszłości posadzimy w ziemi, by zakwitły nowe rośliny łąkowe.

Paczuszka nr 2 – Nasionka sosny. Posadzone drzewko będzie rosło 30 cm rocznie.

Paczuszka nr 1 – Torba do transportowania materiałów edukacyjnych.

Dzień 0 – poniedziałek, to dzień w którym ruszyła nowa odsłona strony Pracowni Orange – www.pracownieorange.pl/wysokie-mazowieckie – zapraszamy!