27 lipca 2022

rodzinkaorange.com.pl

Ikona wyzwania Członkowie pracowni Orange

Dokładnie pięć lat temu rozpoczęła się historia naszej rodzinki Orange. To właśnie wtedy Dorota Morzewska, Edyta Porowska, Cecylia Dąbrowska i Irmina Herman utworzyły grupę inicjatywną, dzięki której w Wysokiem Mazowieckiem powstała Pracownia Orange – miejsce spotkań dzieci i młodzieży, a także dorosłych, które nie mogłoby istnieć bez innych zaagażowanych osób: Eweliny Śmigielskiej, Katarzyny Michalskiej, Moniki Roszkowskiej i Małgorzaty Sałęga.

Ta (prawie) okrągła rocznica zachęciła nas do podzielenia się z Wami naszymi wspomnieniami związanymi z tworzeniem naszego pomarańczowego domu.

Każdy z nas szczególny sentyment czuje do różnych wydarzeń z naszej historii i to jest piękne! Zapraszamy Was do obejrzenie pierwszego odcinka naszego serialu rodzinkaorane.com.pl (tak, inspirowaliśmy się serialem rodzinka.pl i tak, wprowadziliśmy drobną zmianę w tekście piosenki tytułowej).

A teraz czas na krókie wspomnienia osób zaangażowanych w działanie naszej pracowni:)

Niestety w tak krótkim czasie nie udało nam się opowiedzieć o wszystkim. A warto przypomnieć wszystkie warsztaty organizowane we współpracy z Fundacją Orange i Fundacją 5 Medium: zajęcia z montowania filmów, animacji poklatkowej i tutoriale zero waste. Wszystkie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców i są przez nich wspominane do tej pory.

Nasza historia trwa już pięć lat, ale jesteśmy przekonani, że to dopiero początek i czeka nas jeszcze więcej dobrych wspomnień!