31 sierpnia 2023

Jedna Pracownia – wiele przestrzeni do działania…

Ikona wyzwania Zdjęcie przestrzeni pracowni.

Jesień 2017 to czas kiedy ruszyły pierwsze prace nad powstaniem Pracowni Orange w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem. Pomieszczenie mieliśmy dzielić z Czytelnią Książki i Prasy. Miejsce przeszło gruntowny remont. Malowanie ścian na pomarańczowo i wymiana wykładziny to tylko namiastka tego co się działo 🙂 22 stycznia 2018 nastąpiło uroczyste otwarcie naszej Pracowni!

We wrześniu tego samego roku rozpoczął się remont całego budynku MOK i tymczasowo musieliśmy zmienić siedzibę – przenieśliśmy się do Urzędu Miasta, ale to nie przeszkodziło nam w dalszej działalności. W tym okresie odbyło się wiele wydarzeń i wspaniałych inicjatyw. Spędziliśmy tu ponad rok.

W grudniu 2019 wróciliśmy do budynku MOK, ale otrzymaliśmy inne pomieszczenie, nadal dzielone z Czytelnią. Pomysłów było dużo – miejsca wciąż mało. Pół roku temu nasi współlokatorzy zostali przeniesieni, a tym samym my zyskaliśmy dodatkową przestrzeń i symboliczną pomarańczową ścianę 🙂 Jest to nasze kreatywne miejsce na ziemi i mamy nadzieję, że tu zostaniemy. Każdy remont to nowy etap pracowni… To nasz czas! Robimy więcej i jeszcze więcej osób korzysta z naszej oferty. Dziękujemy!