2023-07-27

Pozdrawiamy ze Szprotawy!

Ikona wyzwania Zdjęcie pocztówek z pomarańczą i logo biblioteki oraz domku dla ptaków oraz opakowania nasion na czarnym tle

Zapraszamy do Szprotawy – polskiej Wenecji położonej w południowej części województwa lubuskiego. Wody i mostów znajdziecie tu co niemiara! A pomiędzy nimi, dla kochających historię, zabytkowy Ratusz, kościoły i „Magdalenki” (Co to jest? Dowie się ten, kto przyjedzie). Dla energetycznych – PALEOPARK, basen miejski (wybudowany przed II wojną światową basen o wymiarach olimpijskich dla trenujących zawodników), pumptrack, SKATEPARK i rewelacyjne boiska. Dzieci nie mają szans na chwilę nudy, bo zabierzemy je na „Wyspę Skarbów”. A co z umęczonymi rodzicami? Zapraszamy na chwilę wyciszenia w naszej zabytkowej Bibliotece oraz przy nowiutkiej tężni solankowej. Na pragnących wrażeń czekają kajaki. Takie wakacje zapewnimy w Szprotawie!

Nasza Pracownia Orange z przyjemnością wzięła udział w wyzwaniu Wyślij pocztówkę do Pracowni. Wysłaliśmy 10 kartek tradycyjnych i 9 online do wszystkich nowo powstałych Pracowni Orange. W przygotowaniu pocztówek wzięli udział liderzy pracowni oraz pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szprotawie. Serdecznie pozdrawiamy wszystkie Pracownie Orange i zapraszamy do naszej pięknej Szprotawy!