2023-11-03

Dzień kundelka

Ikona wyzwania klasa IV z nauczycielem
25 października obchodziliśmy Dzień Kundelka. Z tej okazji nasza kadra przygotowała zajęcia, na które zaprosiliśmy uczniów klasy 4 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawie. Udało nam się zaprosić na spotkanie Panią Beatę Konaszewską – pracownika „Przytuliska pod Nową Solą”, która na co dzień w swojej pracy wielokrotnie bierze udział w interwencjach, podczas których ratuje życie zwierząt. Nie mogła osobiście stawić się w bibliotece, ale specjalnie dla naszych gości nagrała film. Od Pani Beaty dowiedzieliśmy czym jest świadoma i odpowiedzialna adopcja, co możemy zrobić gdy znajdziemy potrzebującego pomocy zwierzaka i do kogo się zwrócić, gdy zamierzamy adoptować psa.
Po spotkaniu online chwilę rozmawialiśmy o swoich pupilach. Potem był czas na lekturę opowiadania „Psierociniec” Agaty Widzowskiej i rysowanie pastelami portretu bohatera książki – Remika.
Czas spędzony w towarzystwie młodych ludzi, którzy pokazali, że przejmują się losem zwierząt był dla nas BEZCENNY! To spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci.
Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Beaty Konaszewskiej za podzielenie się z nami cennymi informacjami na temat humanitarnego traktowania zwierząt.