Aktualności

31 stycznia 2023

Ferie, ferie i po feriach

aktualności

zdjęcie grupowe dzieci i opiekunów w kolorowych strojach i maskach podczas zabawy karnawałowej

Wszystko, co dobre kiedyś się kończy. Nasze feryjne zajęcia dobiegły końca. Cieszymy się, że udało się zrealizować wszystkie zaplanowane warsztaty i wydarzenia. Pomimo braku śniegu dzieci ciekawie a przede wszystkim bezpiecznie spędziły ferie. Wszystko dzięki zaangażowaniu nowych prowadzących pani Eli Bąk i wspierających ją wolontariuszy.

W drugim tygodniu ferii udało się zrealizować następujące zadania:

Poniedziałkowy przytulas 

Na poniedziałkowych warsztatach manualnych pod czujnym okiem instruktora dzieci wykonywały niezwykłe przytulanki z rękawiczek, które wypełniały watą i ozdabiały wełną i filcem. Powstała gromadka milutkich maskotek, które powędrowały ze swoimi twórcami do domów. Dodatkowo w poniedziałek odbyły się warsztaty kulinarne, na których wszyscy uczyli się jak przyrządzać zdrową wieloskładnikową owsiankę, doskonałą na drugie śniadanie.

Wtorek z robotami

We wtorek na dzieci czekała nie lada niespodzianka. Do pracowni zawitały zestawy konstrukcyjne do budowy robotów Edisonów. Uczestnicy najpierw samodzielnie konstruowali swoje roboty a następnie na specjalnym ringu obserwowali ich potyczki. W tym dniu mieliśmy my też drobne opady śniegu, więc nadarzyła się okazja do tego by dzieci poruszały się trochę na świeżym powietrzu, ulepiły bałwanki oraz urządziły bitwę na śnieżki. Co prawda śniegu było jak na lekarstwo, ale lepsze to niż nic.

Środowe łamigłówki

W środę prowadzący skupili się na pobudzeniu zdolności intelektualnych dzieciaków. By poszerzyć ich wiedzę i wspomóc w nauce języka polskiego dzieci z Ukrainy uczęszczające na zajęcia zorganizowano szereg zabaw językowych. Wspólnie napisano mini dyktando, rozwiązywano krzyżówki i quizy z języka polskiego i języka angielskiego. Dzieci z radością brały udział w zabawie tym bardziej, iż czekały na nich drobne upominki od prowadzących za dobrze wykonane zadania. Na zakończenie zajęć wszyscy bawili się w kalambury.

Zdrowo i kolorowo w czwartek

Czwartkowe zajęcia rozpoczęły się od warsztatów kulinarnych będących kontynuacją naszego projektu Życie fit=zdrowy byt. Przy wsparciu prowadzących dzieci wykonywały zdrowe kolorowe koktajle. Tym razem jako składników użyto mleka roślinnego, oleju kokosowego, bananów szpinaku i kakao. Oczywiście już na starcie wiadomo było, iż dzieciom do gustu bardziej przypadną koktajle czekoladowe jednak niektórzy zaskoczeni byli smakiem zielonej szpinakowej „bomby”. Po zdrowej przekąsce przyszedł czas na zajęcia plastyczne. Uczestnicy wykonywali maski karnawałowe na piątkową zabawę.

Zabawa karnawałowa

Na zakończenie ferii prowadzący zorganizowali dla dzieci zabawę karnawałową. Dodatkowo w tym dniu zaproszono do wspólnej zabawy dzieci ze świetlicy w Lgocie Górnej, które przybyły ze swoją opiekunką. Dla milusińskich przygotowano pyszny poczęstunek oraz drobne upominki od prowadzących  na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil. Dzieci w kolorowych strojach i własnoręcznie wykonanych maskach pląsały po parkiecie w towarzystwie opiekunów przez parę godzin.