Aktualności

11 kwietnia 2024

VR w Pracowni Orange w Łańcucie

aktualności

Dwie osoby korzystające z gogli VR.

Dzięki udziałowi w programie „Edukacyjny wymiar VR w Pracowniach Orange” w styczniu tego roku nasza Pracownia otrzymała zestawy gogli OCULUS Quest 2. Gogle VR to nie tylko narzędzie służące zabawie i rozrywce – sprzęt ten otwiera przed nami także wiele nowych możliwości w zakresie edukacji. Warsztaty z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości budzą ogromny entuzjazm i zainteresowanie wśród dzieci oraz młodzieży, czego przykładem są zajęcia przeprowadzone dotychczas w naszej Pracowni. I tak w ramach „Ferii z nowymi technologiami” ich uczestnicy mieli okazję spotkać się z uroczym jeżykiem Henrym w nagradzanym filmie VR z ważnym przesłaniem skierowanym do najmłodszych odbiorców.

Także członkowie Klubu Kodera działającego przy naszej Pracowni Orange mieli możliwość zapoznania się z technologią wirtualnej rzeczywistości. Swoją przygodę z VR rozpoczęli oni od „samouczka”, czyli aplikacji First Steps for Quest 2. Dzieci zaskakująco szybko poradziły sobie z obsługą gogli oraz kontrolerów i doskonale odnalazły się w świecie wirtualnej rzeczywistości. Na kolejnym spotkaniu Klubu jego członkowie będą mieli możliwość spróbowania swoich sił w kolejnych, już nieco bardziej skomplikowanych i wymagających aplikacjach VR.

Szansę na wypróbowanie możliwości najnowszego nabytku naszej Pracowni mieli także wychowankowie Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łańcucie, którzy podczas warsztatów w Pracowni znaleźli chwilę na zabawę w wirtualnym świecie. Chłopcy zdecydowali się sprawdzić swoje zdolności w łowieniu ryb w aplikacji Bait. Technologia VR wywiera niewątpliwie ogromne wrażenie na dzieciach i młodzieży, dlatego chętnie sięgamy po nią urozmaicając różnorodne spotkania i warsztaty odbywające się w naszej Pracowni Orange.