Aktualności

10 lutego 2023

175 tysięcy złotych

aktualności

Na zdjęciu przedstawiciele grupy młodzieżowej zarządzającej Pracownią Orange w Gubinie na stanowisku gastronomicznym sprzedającym posiłki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Było to jedno z wielu stanowisk obsługiwanych przez młodych ludzi związanych z Pomarańczową Salą.

29 stycznia po raz 31. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem organizowana pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych”. Znów pokazaliśmy, jak mamy wielkie serca. Do wośpowych puszek trafiło ponad 175 tysięcy złotych, co jest trzecim wynikiem w naszym województwie.

Do tego sukcesu walnie przyczyniło się 80 wolontariuszy, którzy w przestrzeni miejskiej zbierali pieniądze od darczyńców. Gubiński sztab (Marcin Gwizdalski, Tomasz Selerski, Sylwia Leszczyńska, Aleksander Urbaniak, Rafał Koszczyc, Alex Kucharski, Zuzanna Czerniawska, Julia Ochota i Katarzyna Gancarz) przez kilka miesięcy pracował nad licznymi atrakcjami i niespodziankami, które światło dzienne ujrzały w ostatnią niedzielę stycznia w hali sportowej ZSLiT. Pomiędzy kolejnymi licytacjami publiczność oglądała różne występy. Poniżej szczegóły.

Dużo radości przyniósł występ „Musicalu” GDK. Grupy tanecznej, w której swoje pierwsze kroki taneczne stawiają dzieci ze wszystkich gubińskich przedszkoli i pobliskich wiosek. Gratką dla najmłodszych był spektakl „Inna podróż”. Barwną opowieść przedstawili: Joanna Wąż oraz Aleksander Stasiewicz. Swoje pięć minut miały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1. Podczas finału wystąpiła grupa 6-latków, prowadzoną przez: Barbarę Jabłońską i Dominikę Krygier. Dzieci zaprezentowały tańce oraz zaśpiewały piosenkę „Drużyna marzeń”. Barwnie zaprezentował się również zespół wokalno-taneczny „Niezapominajki” z SP-3. Uwagę przykuły Bachata Ladies. Kobiety, które kochają romantyczny taniec, popularny na Dominikanie. Aktywność ruchową na finale WOŚP promowały panie z Quanfit Gubin. Natomiast Elżbieta Stróżyńska (finalistka 11. edycji MasterChef Polska) przygotowała na hali risotto brokułowe ze smażoną rybą i prażonymi migdałami. Z kolei Koło Gospodyń Wiejskich z Chlebowa zrobiły pokaz ubijania masła w tradycyjnych drewnianych maselnicach. Akrobatyczne sztuczki pokazał Waldek Kukurowski – Finalista „Mam Talent” TVN. 21-latek wykonał jazdę na tylnym i przednim kole, z licznymi ewolucjami. Muzyczne chwile refleksji przyniósł mini koncert „Cowięcej”. Duet od 3 lat wspólnie tworzy piosenki i chętnie dzieli się nimi z publicznością. Show zrobiła Vanessa Power – tancerka młodego pokolenia. To finalistka m.in. Mam Talent oraz You Can Dance – Nowa Generacja. Dynamicznie i głośno było podczas prezentacji hip-hopowych w wykonaniu zespołu „Flejwa”.

Magia to domena Dyemotion – tancerki i akrobaci przyjechali do nas z teatrem, gdzie ruch, muzyka i światło stanowią treść kompozycji tanecznych. Jak zwykle, piękne układy taneczne mogliśmy podziwiać podczas występu Studia Tańca „Calipso”. I w końcu Jarosław Marek Sobański – artysta kabaretowy oraz prezenter, który na swoim koncie ma również epizodyczne role w produkcjach filmowych.

Co poza tym? Oko przykuwało Twierdza Atrakcji oraz Zielonogórski Klub Fantastyki „Ad Astra”, który zajmuje się promowaniem gier planszowych jako alternatywnego sposobu spędzania czasu wolnego. Nie brakowało chętnych do skosztowania swojskiej kuchni oraz obejrzenia z bliska aut z poprzedniej epoki i pojazdu wojskowego. Tradycyjnie, dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z 1000 Fantów, a także wirtualny świat Makerspace, bajkowe animacje oraz pokaz pierwszej pomocy

„Orkiestrowy” finał w Gubinie podsumowuje szef sztabu, Marcin Gwizdalski:

Dziękuję sponsorom, darczyńcom, wolontariuszom, organizatorom, artystom, osobom z obsługi technicznej oraz mieszkańcom miasta i gminy Gubin! W imieniu całego sztabu chciałbym podziękować Wam z całego serca za wsparcie nas w ten wyjątkowy dzień w roku oraz stworzenie niepowtarzalnej atmosfery pełnej miłości, dzięki której mogliśmy zagrać po raz kolejny i wesprzeć w walce z Sepsą małych i dużych.