2024-05-13

Zaczytani w Pracowni Orange w Dębowej Kłodzie

Ikona wyzwania Grupa dzieci siedzi na pufach i czyta książki.

W dniu 8.05.2024r. z okazji Dnia Bibliotekarza i Biblioteki rozpoczęliśmy w naszej społeczności obchody  Tygodnia Bibliotek. Czwartoklasistki zaprezentowały ciekawe informacje dotyczące biblioteki, tych pierwszych założonych przed naszą erą oraz tych współczesnych, które służą nam na co dzień, do których możemy uczęszczać i spędzać ciekawie czas. Tego dnia Pracownia Orange w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Dębowej Kłodzie zamieniła się w warsztat kreatywnego działania i zostały wykonane pomysłowe zakładki do książek.

Kolejną inicjatywą uczczenia Tygodnia Bibliotek było czytanie przez uczniów książek. Uczniowie wraz z bibliotekarką wybrali książki i w pracownianej strefie relaksu oddali się lekturze. Na koniec czytania  opowiadali fragmenty książek i dzielili się spostrzeżeniami na temat przeczytanych tekstów.

Uwieńczeniem świętowania Tygodnia Bibliotek było spotkanie autorskie z panią Anną Dobosz pisarką i youtuberką, która od kilku lat razem ze swoją rodziną prowadzi kanał na YouTube pod nazwą Ami opowiada. Jest również autorką książek dla dzieci. Spełniając swoje marzenia zaczęła przygodę z pisaniem i napisała pierwsza książkę Ami opowiada. W poszukiwaniu Magicznego Drzewa.  Pojawiły się już kolejne części o Amelce, Budyniu i elfie Bąblu. Spotkanie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Dębowej Kłodzie.