2023-10-10

Liście lecą z drzew…

Ikona wyzwania Ozdoba ułożona wokół drzewa.

Pierwsze pomalowane październikowym słońcem liście opadają z drzew, a my postanowiliśmy uporządkować teren wokół pracowni i zadbać o klomb wokół drzewa przy parkingu. Wykorzystaliśmy do tego celu pozostałości tłuczonej porcelany, której używaliśmy do wykonywania mozaik i kamyków które malowaliśmy na warsztatach w lecie.
2 października obchodziliśmy Europejski Dzień Ptaków.
Postanowiliśmy też zadbać o ptasią stołówkę, bo na dobre rozpoczęła się jesień i  pierwsze przymrozki, a za chwilę zacznie się sezon dokarmiania  naszych skrzydlatych przyjaciół.
Dziś dowiedzieliśmy  się dlaczego warto dokarmiać ptaki, w jakich miesiącach jest to robić najlepiej i co należy wkładać do karmnika a czego nie powinno się wkładać wcale. W części praktycznej za pomocą wkrętaków i śrubokrętów samodzielnie skręciliśmy pierwszy karmnik. Planujemy nasz karmnik pomalować. W najbliższym czasie udamy  się na zakupy aby za pomocą bezzapachowych farb wodnych o konsystencji półpłynnej, papieru ściernego zrobić to na kolejnych zajęciach, by kolorowy karmnik stanął  na naszym parapecie na oknie pracowni.