Aktualności

2023-12-01

W empatii siła!

aktualności

zdjęcie liderek pracowni orange w szprotawie przy wyznaczonej pomarańczową taśmą mapy polski na ściance z siatki.
Forum Fundacji Orange – wystąpienia wspaniałych prelegentek i prelegentów oraz warsztaty.

To ważne, by bardziej słuchać niż mówić, nie oceniać i zmieniać swoje zamiary pod wpływem tego, czego dowiemy się o drugiej osobie i o stanie, w którym jest.

Była to wyjątkowa okazja do pięknych, wspólnych przeżyć, wymiany doświadczeń, a także ważnych dyskusji czy refleksji na temat dzisiejszego świata, roli emocji oraz o naszym dobrostanie.

W trakcie wydarzenia podkreślono nie tylko znaczenie empatii, ale także empatycznego przywództwa, które ma kluczowe znaczenie dla budowania harmonijnych relacji i zrównoważonego rozwoju. Warsztaty dotyczyły nie tylko aspektów emocjonalnych, ale także higieny cyfrowej, podnoszącej świadomość korzystania z nowoczesnych technologii. Krytyczne myślenie było tematem dyskusji, ukierunkowując naszą uwagę na umiejętne analizowanie informacji w dobie nadmiaru treści online.

Działania skupiły się również na dobrostanie, zwracając uwagę na aspekty psychiczne i fizyczne. Wartościowe prelekcje oraz dynamiczne warsztaty dostarczyły nam inspiracji do rozwijania umiejętności empatii, zarządzania sobą w środowisku cyfrowym, a także krytycznego myślenia.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, niesamowitą energię oraz za chęć dzielenia się swoimi spostrzeżeniami!