Aktualności

2023-11-29

„Grobowiec Świetlików” – Klub Mangi i Anime

aktualności

kolaż zdjęć młodzieży oglądającej film na ekranie telewizora, zdjęcie tablicy z zajawką filmu Grobowiec świetlików i zdjęcie kadru z filmu. na górze napis klub mangi i anime, po bokach logo pracowni orange i biblioteki

Na ostatnim spotkaniu Klubu Mangi i Anime sięgnęliśmy po prawdziwy klasyk filmów animowanych – „Grobowiec Świetlików” Iseo Takahaty! Jest to film japoński z 1988 roku, opowiadający o walce dwójki rodzeństwa o przeżycie w czasach II wojny światowej. Razem z bohaterami wkroczyliśmy w świat wojny, gdzie egoistyczna duma okazała się zgubną siłą dla rodzeństwa. Spojrzenie na wojenne realia oczami dzieci sprawiło, że to było niezapomniane doświadczenie!

Nauczyliśmy się nie tylko doceniać głęboką tematykę filmu, ale także rozmawiać o trudnych aspektach historii, takich jak ataki na cywilów, głód i utrata rodziny. To było nie tylko pełne patosu, ale i edukacyjne przeżycie. Razem odkrywaliśmy subtelności świata przedstawionego, co sprawiło, że nasza dyskusja po seansie była równie fascynująca, co samo widowisko.

Wspólne doświadczenia kształtują naszą społeczność Klubu Mangi i Anime, tworząc miejsce, gdzie otwarte rozmowy i dzielenie się spostrzeżeniami są równie istotne jak sama rozrywka. Jesteśmy wdzięczni za możliwość uczestnictwa w tak inspirujących spotkaniach! Nie możemy doczekać się kolejnych zajęć!