Aktualności

18 sierpnia 2022

Pięknie czytamy – warsztaty międzypokoleniowe

aktualności

Babcia czyta

W Bibliotece Publicznej w Szczawnem odbyły się  cykliczne warsztaty wakacyjne promujące czytelnictwo,📙📚 na szczęście zarażonych miłością♥️♥️♥️ do książek nie brakuje.

Jednym z wydarzeń było spotkanie biblioteczne📚, na którym seniorzy👩‍🦳👨‍🦳 czytali dzieciom bajki twórczości Kornela Makuszyńskiego. Serdecznie dziękujemy uczestnikom spotkania za aktywny udział👌, a szczególnie seniorom, Pani Zosi♥️ i Pani Stasi♥️ za poświęcony czas⏳ i dostarczenie nam wzruszeń i radości z lektury👍😀.

Wspólna podróż z Koziołkiem Matołkiem i Małpką Fiki- Miki to zadanie realizowane w ramach projektu pn. „Awantury i wybryki, czyli z Makuszyńskim podróże małe i duże”.Kolejnym wydarzeniem były warsztaty międzypokoleniowe pięknego czytania, 📖które poprowadziła Pani Olga.😀🌼 Dziękujemy za cenne wskazówki i rady , a także ćwiczenia praktyczne uczące pięknego czytania.📖👄🗣️ Między innymi dowiedzieliśmy się również, jak ważne podczas występów jest zachowanie spokoju🍀 i umiejętne rozluźnienie całego ciała, a w szczególności aparatu mowy. 👄

Innym razem odbyło się spotkanie biblioteczne📖📚,podczas którego seniorzy👱‍♀️ czytali dzieciom👧 i młodzieży🧑 bajki i wiersze swojego dzieciństwa J. Brzechwy, J. Tuwima, M. Konopnickiej, I .Krasickiego. Szczególnie dziękujemy Pani Zosi za poświęcony czas i magiczną wędrówkę🧚‍♂️🧜‍♀️ śladami poetów dzieciństwa♥️. Wydarzenie kulturalne w ramach realizacji projektu pn. „”Za górami za lasami…dzieci bajką zabajani”.