11 kwietnia 2023

Zajączek wielkanocny

Ikona wyzwania zajączek wielkanocny z juty i sznurka

Zajączek wielkanocny, ozdoba świąteczna .

1.Potrzebne materiały:

-jajo styropianowe 8-10 cm

-sznurek jutowy

-juta, bądź filc

– tekturka na podstawkę, dowolny kształt

– sizal lub mech

-mini pomponiki na oczy i nos, można zastąpić  np. zielem angielskim

-szpileczki

– klej magik lub na gorąco

-nożyczki

– kolorowe bibułki, tasiemki( dodatkowo)

2.Czas trwania 60 – 70 minut,

3.Ilość uczestników do 15 osób,

4.Wiek uczestników

Od 6 lat, młodsze dzieci  będą potrzebować pomocy .

5.Wykonanie:

Najpierw musimy styropianowe jajko dokładnie owinąć sznurkiem. Zaczynamy od czubka jaja mocując sznurek szpileczką, smarujemy jajko po kawałeczku klejem i owijamy dokładnie sznurkiem. Ta część pracy wymaga odrobiny skupienia i cierpliwości, następnie formujemy w palcach ślimaczek ze sznurka i przyklejamy na wysokości łapki naszego zajączka w dolnej części jaja, wykonujemy tą czynność dwa razy.

Teraz kolej na uszy , wycinamy dwa paski z juty ( 2cm na 7cm) i z jednej strony ścinamy na trójkąt. Każde uszko zginamy u podstawy do środka i za pomocą szpileczki mocujemy na czubku jaja. Następnie za pomocą kleju mocujemy oczy i nos naszego zajączka. Nie zapominamy o wąsikach, bierzemy trzy kawałki sznurka po 6 cm i w połowie przyklejamy nad noskiem.

Czas na podstawkę, gotowego zajączka mocujemy na środku tekturki  za pomocą kleju , a dookoła obkładamy sizalem , bądź mchem dekoracyjnym, który również podklejamy do tekturki .

Jeszcze dowolne detale w naszym przypadku to  kokardka z tasiemki i kwiaty z bibułki na podstawce.

6.Uzasadnienie

Warsztaty sprzyjają rozwojowi zdolności manualnych ,oraz osiąganiu satysfakcji z własnoręcznej pracy, a także podnoszą wiarę w siebie i swoje możliwości. Natomiast  sama dekoracja świetnie sprawdzi się jako ozdoba stołu, pokoju czy prezent dla najbliższej osoby.