Aktualności

12 grudnia 2023

Warsztaty tworzenia kartek i ozdób świątecznych

aktualności

Trzy osoby siedzące przy komputerze.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenie, zaczynamy świąteczne przygotowania. Dnia 07.12.2023 W Pracowni Orange odbyły się warsztaty. Niestety w dobie poczty elektronicznej i telefonów komórkowych zwyczaj wysyłania tradycyjnych kartek świątecznych powoli zanika. Jednak nie ma lepszego sposobu na wysłanie życzeń noworocznych i bożonarodzeniowych niż wrzucenie do skrzynki na listy ręcznie wykonanej kartki.

Celem warsztatów było uwrażliwienie na sztukę, rozwijanie wyobraźni, zachęcanie do twórczej aktywności i ekspresji plastycznej oraz tworzenie warunków do integracji w formie wspólnego tworzenia. Młodzież stworzyła przepiękne i niepowtarzalne kartki bożonarodzeniowe oraz dekoracje na drzwi. Uczestnicy Przygotowali materiały nożyczki, kolorowe  kartki , kleje w tym na gorąco, taśma dwustronna itp. a w pracowni Makerspace na  laserze wycięto z filcu półprodukty, które potem młodzież łączyła w całość.

Wzajemna integracja, wspólna plastyczna twórczość połączona z radością tworzenia świątecznej kartki dała każdemu mnóstwo uśmiechu i zabawy.  Czas spędzony w Pracowni  będziemy wspominać miło.