Aktualności

29 marca 2023

Członkowie pracowni w finale konkursu „TECHNIKON”

aktualności

.

W trackie ferii członkowie pracowni postanowili zgłosić się na konkurs dla szkół technicznych TECHNIKON, wszystkie spotkania organizacyjne i przygotowawcze odbywały się w naszej pracowni. Drużyna w składzie Kacper Trzosiński, Michał Rakuś, Sylwia Sordyl, Mateusz Zawiła i Cezary Pawlik. Jako pracę konkursową wykonała aplikację alertową Alesmok.

Co dzięki niej zyskuje użytkownik?:

  • „Ale Smok” poinformuje cię, gdy powietrze na zewnątrz będzie w złym stanie lub gdy zauważy, że twoje działania źle wpływają na stan powietrza,
    gwarantuje dostęp do podstawowej wiedzy o jakości powietrza,
    dostarcza aktualne informacje z odczytów czujników rozmieszczonych na terenie całej Polski,
    alarmuje o przekroczonych normach,
    pokazuje aktualne informacje z odczytów czujników rozmieszczonych na terenie Europy.

Aplikacja jest intuicyjna i przyjazna dla użytkownika. Wpływa na świadomość społeczeństwa o zanieczyszczeniu środowiska oraz jego skutkach dla ludzi i całej planety. Wszyscy chcielibyśmy aby smog był tylko w bajkach, a nie w naszym powietrzu.

Warunkiem przystąpienia do konkursu było uczestnictwo szkoły jednocześnie w dwóch projektach realizowanych przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy: Edukacyjna Sieć Antysmogowa i Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE), zdobycie przez uczniów wiedzy o zanieczyszczeniu powietrza, zmianie klimatu i zagrożeniach w Internecie ,zaliczenie 3 interaktywnych kursów zamieszczonych na platformie e-learningowej eduESA oraz przygotowanie Pracy Konkursowej z I etapu w postaci opisu koncepcji projektu, w którym temat „Jak walczyć ze smogiem?” lub temat „Jak walczyć ze zmianą klimatu?” zostanie połączony z wiedzą zdobytą w czasie nauki w szkole.

Dzięki udziałowi w finale szkoła wzbogaci się o telewizor LCD do wyświetlania treści edukacyjnych oraz kartę podarunkową o wartości 2000 zł do wykorzystania przez placówkę na zakup materiałów edukacyjnych.