13 grudnia 2022

Kartki świąteczne- Wyzwanie

Ikona wyzwania Tworzymy kartki :)

Wzięliśmy udział w wyzwaniu i tworzyliśmy kartki świąteczne- nasze niebanalne kartki świąteczne – cardcrafting. Po rozmowie z młodzieżą zdania były podzielone co do tego jakie kartki kto lubi. Dla tego wybraliśmy dwa sposoby. Każdy wykonał jedną e-kartkę w darmowym internetowym kreatorze plakatów Canva.

Dla zwolenników tradycji i wysyłania życzeń świątecznych za pośrednictwem poczty, na kartkach wypisanych ręcznie, a nie smsem czy mailem… Proszę bardzo. Samodzielnie wykonane też są. Jednak zanim zabraliśmy się do pracy każdy poszperał w Internecie, do tego dołożył kilka własnych pomysłów oraz najważniejsze przygotowanie niezbędnych materiałów…

Wybraliśmy różne rodzaje papieru, nie chodzi tylko o wzory ale również o gramaturę czyli grubość, jakiś klej, taśmę dwustronną i kilka innych akcesoriów 🙂 Tylko wyobraźnia ograniczała naszych twórców. Poza papierem są rzeczy niezbędne tj. nożyczki, klej czy taśma, jakaś linijka… A poza tym możemy użyć właściwie wszystkiego, mnogość produktów na rynku jest ogromna, ale i nasze własne biurka wyposażone są w cuda techniki. W moim znalazłam dwa dziurkacze ze wzorkiem, szpileczki, kleje brokatowe, taśmę dwustronną, zwykłą bezbarwna taśmę, papier prezentowy, papier nutowy, oczywiście pełno kolorowych kartek i skrawków papieru. Teraz trwa głosowanie na najładniejszą kartkę, która zdobędzie najwięcej głosów?  W nagrodę zostanie wrzucona do paczki dla innej Pracowni. Super wyzwanie cieszymy się, że tradycja i nowoczesność bawią i budują relacje w grupie a współzawodnictwo dodaje temu wyzwaniu dodatkowego powera.