Aktualności

4 września 2025

Podsumowanie projektu „Zielona Ekipa w Akcji”

aktualności

Puszka, słoneczniki, radość

Projekt „Zielona Ekipa w Akcji” to cykl warsztatów, które połączyły edukację ekologiczną, kreatywność i technologię z dobrą zabawą. Uczestnicy mieli okazję odkrywać, tworzyć i działać na rzecz naszej planety, ucząc się przez doświadczenie i współpracę.

♻️ Warsztat  Mini kosze recyklingowe- segregacja na wesoło

Warsztaty rozpoczęły się od praktycznego przypomnienia zasad segregacji odpadów. Uczestnicy własnoręcznie wykonali mini kosze recyklingowe, ucząc się, jak dbać o środowisko już od najmłodszych lat.

💻  Warsztat Kodujemy dla Planety- Scratch w służbie Ziemi

Kolejnym krokiem była nauka programowania w Scratchu, gdzie dzieci tworzyły proste gry i animacje o tematyce ekologicznej. Technologia spotkała się z troską o naturę, kreatywnie i z misją.

🧭  Warsztat Zielona Inwazja: Powrót ludzi świadomych

Ekscytująca gra terenowa z gościem specjalnym przeniosła uczestników w świat ekologicznych wyzwań. Zadania, zagadki i wspólne działania uczyły, jak być świadomym mieszkańcem planety i działać lokalnie.

🍓  Warsztat Owocowy zawrót głowy – miksuj ze smakiem

Smaczna część projektu! Uczestnicy przygotowywali owocowe smoothie, eksperymentując z smakami, kolorami i zdrowymi składnikami. Pysznie, zdrowo i kolorowo!

🎲 Warsztat  Kamienie TIC Tac Toe- gra z natury

Zwykłe kamienie zamieniły się w planszową rozrywkę , uczestnicy stworzyli własne zestawy do gry kółko-krzyżyk, łącząc kreatywność z recyklingiem i zabawą.

🌱  Warsztat Zielono Mi – zioła w wytłoczkach

Podczas tych warsztatów uczestnicy zasadzili bazylię, majeranek i koperek w ekologicznych pojemnikach z wytłoczek. Zielone parapety już czekają na aromatyczne plony!

🌻 Od ziarenka do słońca – słoneczniki w puszkach

Na zakończenie – sadzenie słoneczników w recyklingowych puszkach. Symbol wzrostu, nadziei i troski o przyszłość. Każdy uczestnik zabrał ze sobą nie tylko roślinę ale i inspirację do dalszego działania.

Projekt „Zielona Ekipa w Akcji” pokazał, że ekologia może być fascynująca, angażująca i pełna radości. Dzięki wspólnym warsztatom uczestnicy zdobyli wiedzę, nowe umiejętności i  co najważniejsze  poczucie, że ich działania mają znaczenie.
Projekt dofinansowany i realizowany w ramach Pracownie Orange.