Aktualności

2024-05-10

Warsztaty z tworzenia Ex Libris

aktualności

pieczątka ex libros i poduszka z tuszem

W Morąskiej Pracowni Orange, odbyły się warsztaty tworzenia własnych pieczątek Ex Libris. Wydarzenie to zostało zorganizowane z okazji Tygodnia Bibliotek i cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród miłośników książek oraz pasjonatów sztuki graficznej.

Uczestnicy, zarówno dorośli, młodzież, jak i dzieci, mieli okazję poznać tajniki projektowania grafiki wektorowej oraz techniki pracy z ploterem laserowym. Podczas zajęć każdy mógł wyrazić swoją kreatywność i stworzyć unikalną pieczątkę, która stała się ich osobistym znakiem książkowym.

Atmosfera podczas warsztatów była pełna entuzjazmu i zaangażowania. Uczestnicy dzielili się swoimi pomysłami i inspiracjami, tworząc niepowtarzalne wzory. Po zaprojektowaniu grafiki, przenieśliśmy nasze projekty na ploter laserowy, gdzie zostały one precyzyjnie wycięte w specjalnej gumie do pieczątek.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał swoją własnoręcznie wykonaną pieczątkę oraz poduszkę z tuszem, aby móc od razu ozdobić swoje książki. To był moment pełen dumy i satysfakcji, gdyż każdy mógł zabrać ze sobą nie tylko nową umiejętność, ale również wyjątkową pamiątkę, która będzie ozdabiała ich biblioteczną kolekcję.

Warsztaty tworzenia własnych pieczątek Ex Libris w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu były nie tylko okazją do nauki, ale także do twórczego eksperymentowania i spotkania z innymi miłośnikami książek. Dzięki takim inicjatywom biblioteka staje się miejscem, gdzie każdy może rozwijać swoje zainteresowania i pasje, tworząc przy tym coś wyjątkowego i inspirującego.