Aktualności

2024-03-06

Roboty LOFI – szkolenie w Pracowni Orange w Morągu

aktualności

Biurko na którym, stoi mały robot wykonany ze sklejki z podłączonymi przewodami na końcu których znajduję się dwie świecące diody led - zielona i żółta. Obok robota stoi włączony laptop.

5 marca Pracownia Orange w Morągu miała przyjemność gościć osoby z okolicznych Pracowni podczas stacjonarnych warsztatów z wykorzystaniem robotów LOFI.

Podczas spotkania, twórca robotów Maciej Wojnicki, przeprowadził nas przez podstawy ich obsługi jednocześnie pokazując nam metody i wskazówki na samodzielne wykorzystanie robotów podczas zajęć z dziećmi. Poznając aplikację LOFI Blocks, dowiedzieliśmy się jak zaprogramować takie elementy robota jak przycisk, diody led, czujnik światła i odległości czy potencjometr oraz jak w praktyczny sposób przenieść analogię ludzkich zmysłów na zrozumiałe i przystępne przekazanie zdobytej wiedzy uczestnikom warsztatów w naszych pracowniach. Każda dobrze zaprogramowana komenda dawała nam ogrom satysfakcji oraz iście dziecięcej radości a na pewnym etapie doszło do poważnych walk robotów 🙂

W drugiej części szkolenia poznaliśmy takie możliwości aplikacji LOFI Blocks jak komunikacja głosowa z użytkownikiem czy nauka liczenia w różnych językach. Na koniec Maciek pokazał nam łatwe sposoby na wykorzystanie możliwości Scratcha oraz opowiedział nam o podstawach uczenia maszynowego. Podczas szkolenia poznaliśmy działanie robotów, ich edukacyjny potencjał oraz otrzymaliśmy mnóstwo praktycznej wiedzy opartej na latach doświadczenia prowadzącego, którą teraz możemy zastosować w naszych pracowniach.

Dziękujemy serdecznie Maćkowi za przeprowadzenie warsztatów oraz wszystkim uczestnikom za udział i podzielenie się swoimi doświadczeniami w pracy z lokalną społecznością w Waszych miejscowościach!