Aktualności

2023-10-23

Relacja z Nocy Bibliotek z Fantastyką w morąskiej Pracowni Orange

aktualności

Dwóch chłopców korzystających z gogli VR, obok każdego z nich mężczyzna.

7 października w całej Polsce odbyła się kolejna odsłona wyjątkowego wydarzenia czyli Noc Bibliotek! W tym roku ogólnopolska akcja odbywała się pod hasłem „Absurd nie czytać!”. W ten specjalny dzień nie mogło zabraknąć Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu. Nasz biblioteka postanowiła wykorzystać jeden z najbardziej znanych i absurdalnych gatunków literackich czyli fantastykę! Aby wprowadzić naszych czytelników w odpowiedni nastrój, każdy z działów biblioteki stał się w fantastycznym miejscem – i tak Wypożyczalnia dla Dorosłych zamieniła się w Śródziemie, Dział dla Młodzieży otrzymał nazwę „Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…” a Dział dla Dzieci witał gości „Za górami, za lasami…”.

Poza tym otworzyliśmy drzwi do Smoczej Pieczary ukrytej w bibliotecznej piwnicy, zaprosiliśmy chętnych do nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie oraz stworzyliśmy prawdziwą strefę kreatywności zwaną Multiwersum. Przez 4 godziny wszystkie działy biblioteki były otwarte a uczestnicy mogli skorzystać aż z 30(!) atrakcji dla osób w każdym wieku. Nasi goście mieli okazję poznać możliwości Pracowni Orange i skorzystać z takich atrakcji jak gogle VR, druk 3d czy wyścigi robotów. W trakcie wydarzenia miałyśmy okazję opowiedzieć zarówno dzieciom jak i rodzicom o powstaniu Pracowni oraz naszych planach na najbliższą przyszłość natomiast uczestnicy kreatywnych warsztatów mieli okazję malować figurki krasnoludów wydrukowane przez nas na drukarce 3D 🙂

Nowy wygląd i wyposażenie Działu dla Młodzieży, gdzie znajduje się Pracownia, przyciągnęły uwagę mieszkańców Morąga a zachwytów i wyrazów uznania dla naszej działalności nie było końca!