Aktualności

26 grudnia 2023

Wspomnień czar

aktualności

słoneczko z napisem wakacje

Zbliża się koniec roku warto zatem uzupełnić zaległości na platformie.

Wróćmy zatem wspomnieniami do tegorocznych wakacji. Jak zawsze działo się u nas dużo. Uczestnicy zajęć mieli okazję w tym roku brać udział w spotkaniach pod hasłem Kreatywne Wakacje z Kulturą. Czas wypełniały im zajęcia: artystyczne, sportowe, kulinarne i plenerowe. Jak zawsze w programie uwzględniono wyjazd plenerowy tym razem do Złotego Potoku aby dzieci poznały piękno naszej okolicy czyli Jury Krakowsko-Częstochowskiej i przy okazji skorzystały z zabawy w parku linowym.

Jak to zazwyczaj bywa nie mogło zabraknąć u nas zajęć kulinarnych. Wspólnie przyrządzano kolorowe koktajle i sałatki owocowe. Odbyło się także tradycyjne pizzobranie. By spalić zbędne kalorie organizowano zajęcia sportowe na zewnętrznej siłowni oraz turniej gry w badmintona.

Wspólnie z instruktorem dzieci wybrały się także na pieszy rajd do sąsiedniej wsi by razem z dziećmi ze świetlicy w Lgocie Górnej poigrać na ich nowym placu zabaw. Dni mijały beztrosko także artystycznie. Wspólnie projektowano eko-torby, wykonywano lampiony, odbył się nawet konkurs plastyczny Moje wymarzone wakacje.

Na prośbę dzieciaków za zgodą nowych prowadzących udało się nawet zorganizować długo wyczekiwane nocowanie w świetlicy połączone z wyborami Miss Wakacji (oczywiście wszystkie dziewczynki wygrały). Zabawa trwała do rana bo jak wiadomo energia dzieci się nigdy nie kończy.

Wróćmy wspomnieniami do tych chwil i zobaczmy fotorelację 🙂