Aktualności

16 kwietnia 2023

Wiosna w naszej pracowni

aktualności

Zdjęcie przedstawia kolorowe wiosenne kwiaty i napis wiosna

Wiosna to zazwyczaj czas porządków w naszej pracowni oraz zmiany dekoracji. Tak było i tym razem, wszyscy zgodnie zabrali się do pracy. Młodsze dzieci wykonywały dekoracje do naszej sali oraz na tablicę informacyjną. Młodzież chwyciła za środki czystości i zadbała o  czystość okien i całego pomieszczenia. W pracowni zapachniało wiosenną świeżością a dzięki barwnym dekoracjom pomimo chłodu za oknami w pomieszczeniu zagościła wiosna.

Na kolejnym spotkaniu uczestnicy zajęć rozpoczęli pierwszy etap zapowiedzianego przez prowadzącą zajęcia konkursu świątecznego. Zadaniem dzieci było posianie i pielęgnowanie  w domach rzeżuchy. Następnie wyhodowane roślinki należało świątecznie udekorować i przynieść do pracowni. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło tuż przed Wielkanocą. Zwycięzcy mogli liczyć na drobne słodkie upominki.

Nie jest tajemnicą iż nasze dzieci chętnie biorą udział w warsztatach kulinarnych. Tym razem wspólnie wykonywali bombę witaminową czyli kolorowe owocowe sałatki. Krojenie zajęło sporo czasu czego nie można powiedzieć o degustacji. Sałatki szybko zniknęły dostarczając zdrowej porcji witamin.

Po świętach w pracowni odbyły się zajęcia plastyczne. Dzieci wykonywały kolorowe zakładki do książek, które następnie zabrane zostały do laminacji by utrwalić efekt pracy na warsztatach.