Aktualności

2024-05-14

Kwiecień w otulinie Kampinosu

aktualności

kubek z napisem CAL Pracownia Orange w Lesznie

CAL Pracownia Orange w Lesznie, jest miejscem gdzie spotyka się lokalna społeczność – młodsi, młodzi i w kwiecie wieku.

W naszej miejscówce można ciekawie spędzić czas zarówno edukując się technologicznie, na rozmowie, zabawie czy beztrosko czilując na kanapie. Mamy do dyspozycji fajny sprzęt – PSP, drukarkę 3D, laptopy, telewizor, różnego rodzaju planszówki, książki, materiały plastyczne i wspólnie prowadzoną kuchnię. To miejsce, w którym odbywają się między innymi spotkania młodzieżowego wolontariatu, aktywnych seniorów, ciekawskich dzieci, świadomych dorosłych.

W kwietniu odwiedzili nas podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu i razem stworzyliśmy tablicę upamiętniającą rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim.

Nasza ulubiona grupa 18+ podczas swojego Czasu dla Seniora urządziła w Pracowni dzień na Dzikim Zachodzie:)

Kwiecień to był również miesiąc turniejowy – kibicowaliśmy szachistom, którzy po raz kolejny dopisali w Pracowni Orange, a pod koniec miesiąca po raz pierwszy spotkaliśmy się na Maratonie gier stolikowych i planszowych. To ostatnie wydarzenie zorganizowaliśmy we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Leszno. Maraton cieszył się duuużym zainteresowaniem i już wiemy, że to początek wspaniałych cyklicznych spotkań!

Zapraszamy do odwiedzin w naszej Pracowni w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego!