23 maja 2023

Wizyta pszczelarza w Pracowni Orange – lekcja o pszczołach, pszczelarstwie i miodzie z okazji Światowego Dnia Pszczół

Ikona wyzwania

Światowy Dzień Pszczół obchodzony corocznie 20 maja jest okazją do podniesienia świadomości dotyczącej znaczenia tych owadów w naszym środowisku. W poniedziałek 22 maja 2023 r. w Pracowni Orange Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie wraz z klasą 1A ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łańcucie i zaproszonym gościem – panem Janem Sebzdą, który jest pszczelarzem rozmawialiśmy nie tylko o pszczołach, ale przede wszystkim o jego pracy. Pan Jan opowiadał o niej z wielką pasją oraz zaangażowaniem, a dzieci z zainteresowaniem słuchały i zadawały pytania.

Poza wszystkimi wiadomościami i ciekawostkami ze świata pszczół, które tego dnia zostały nam przedstawione mogliśmy również na własne oczy zobaczyć (a nawet przymierzyć!) strój i inne niezbędne atrybuty pracy pszczelarza, zapoznać się z budową małego ula, który pan Jan przywiózł ze sobą specjalnie dla nas, a także dotknąć (i powąchać) plastry miodu znajdujące się w jego ramkach. Zwieńczeniem naszego spotkania była – ku uciesze wszystkich obecnych degustacja pysznych i zdrowych miodów z pasieki pana Jana.

Panu pszczelarzowi dziękujemy za fantastyczną lekcję o pszczołach, pszczelarstwie i miodzie, a zaproszonej klasie za wspólne celebrowanie z nami Międzynarodowego Dnia Pszczół.