Aktualności

6 października 2022

Więcej chętnych niż miejsc

aktualności

Grupa 20. młodych ludzi uśmiecha się i bije brawo. Wszyscy są szczęśliwi i radośni.

Projekty z programu „Równać Szanse” realizowane w Gubińskim Domu Kultury cieszą się niesłabnącą popularnością. Po raz kolejny zgłosiło się więcej młodych ludzi niż można było przyjąć uczestników. Najnowszy projekt zapowiada się być na równie wysokim poziomie jak te realizowane w poprzednich latach…

– Spotkanie rekrutacyjne było pełne niesamowitej energii, wykrystalizował się fantastyczny młodzieżowy zespół, który myślę da radę niejednemu wyzwaniu. Miło było na to patrzeć – opowiada Marcin „Gwizdo” Gwizdalski, koordynator projektu z ramienia GDK.

W ramach projektu „Odkrywcy nieodkrytych lądów” na młodych ludzi czeka wiele atrakcji. Spotkania z podróżnikami, niesamowite opowieści z różnych części globu, edukacyjna wyprawa w nieznane i szereg innych niespodzianek. A wszystko w super atmosferze, z rówieśnikami u boku i uśmiechem na twarzy.

– Nie zapominamy o rozwojowym charakterze projektu. Mamy zaplanowane działania i warsztaty, które mają zarówno podnieść kwalifikacje młodych ludzi jak i zapewnić doskonalenie się na kilku płaszczyznach rozwoju osobistego – dodaje M. Gwizdalski z GDK.

W zasadzie ten proces już się rozpoczął. Co prawda projekt rusza za 2 tygodnie ale gubińska młodzież nie traci ani chwili. Na spotkaniu rekrutacyjnym pojawiły się bowiem pierwsze wyzwania integrujące oraz spora dawka wiedzy w tematyce projektu. Jak widać na załączonych zdjęciach – była moc i zaangażowanie. Bo też młodzież dobrze wie o co toczy się tak naprawdę ta walka…

Projekt „Odkrywcy nieodkrytych lądów” prowadzony jest w ramach programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Fundację Civis Polonus.