Aktualności

2 stycznia 2023

Podróż dookoła świata

aktualności

Grupa osób z pamiątkami z podróży przywiezionymi przez gości spotkania.

Czy da się zwiedzić 70 państw w 2 godziny? Otóż TAK!

Gubińskiej młodzieży udało się to w domu kultury na ostatnim spotkaniu z podróżnikiem Wiesławem Galewskim. Ponad 70 krajów robi wrażenie. Z niejednego zakątka świata zaproszony gość przywiózł pamiątki. Wizyta w GDK zaczęła się od zaprezentowania kilku ciekawszych przedmiotów z odległych krain, między innymi była to prawdziwa szczęka rekina, afrykańska maska oraz maczeta joł.

Młodzież od samego początku była pochłonięta podziwianiem pamiątek, chwile później zaczęła się prezentacja zdjęć z wielu państw, do których dotarł W. Galewski oraz opowiadanie o każdym z nich z osobna, o tym jakie kraje zapadły mu w pamięć i co spotkało go po drodze joł.

Oczywiście, cały czas pojawiały się pytania na forum, szczególnie nurtujące publiczność było to o ulubiony kraj. Uczestnicy spotkania nie zawiedli się na odpowiedzi, według podróżnika najlepszym miejscem był Wietnam, gdzie: ludzie są pozytywnie nastawieni do życia, jest wyśmienita kuchnia oraz zapierające dech w piersiach widoki, a do tego jak tanio!

Na tym, oprócz zrobienia sobie jeszcze wspólnego zdjęcia, zakończył się mityng z naszym lokalnym podróżnikiem. Wszyscy obecni jednogłośnie uznali, że to spotkanie miało niezłą essę.

Po spotkaniu młodzieżowi uczestnicy projektu z programu „Równać Szanse” omówili rozmowę z panem Wiesławem oraz podsumowali te wcześniejsze – z Miłką Raulin, najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi i Damianem Dukiewiczem mieszkającym w Meksyku. O wizycie lokalnego podróżnika można było usłyszeć takie wypowiedzi:

„Spotkanie było fantastyczne! Starczyło w nim miejsca na naukę przeplataną żartami. Jedną z ciekawszych rzeczy było przedstawienie nam pamiątek zebranych z podróży. Było to odkrywcze doświadczenie oraz wielka przyjemność poznać kogoś kto zwiedził taką część świata!” – mówi Ania Śliwka, uczestniczka projektu.

Podsumowując, jak widzicie ekipa projektowa pokazała, że kolejna pozornie niemożliwa rzecz za nimi. Młodzież już nie może się doczekać kolejnych wyzwań, a wiele jeszcze przed nią.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Odkrywcy Nieodkrytych Lądów” z programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Fundację Civis Polonus.