Aktualności

6 grudnia 2023

Pob(r)udzeni węglem

aktualności

Koordynatorka projektu młodzieżowego, Wiktoria Grzecznowska, prezentuje swoją pracę narysowaną węglem. Obok niej leżą inne dzieła uczestników projektu "Malowanie emocjami".

„Malowanie emocjami” tak właśnie nazywają się działania realizowane w Gubińskim Domu Kultury. Wszystko w ramach projektu dofinansowanego przez młodzieżowy program grantowy Fundacji 5 Medium i Fundacji Orange.

01 grudnia 2023 roku zostały przeprowadzone drugie zajęcia projektowe, których motywem przewodnim był węgiel. – To właśnie nim tworzyliśmy swoje prace. Praca z węglem jest dość trudna, trzeba uważać żeby niczego nie rozmazać przez przypadek podczas malowania, gdyż bardzo łatwo coś zepsuć – tłumaczy Wiktoria Grzecznowska koordynatorka projektu.

Zajęcia odbyły się w gubińskiej Pracowni Orange. Przyszli na nie zarówno mali jak i duzi, starsi czy młodsi. Zarówno jedni jak i drudzy znakomicie się przy tym bawili. – Na początku pomógł nam Waldemar Pawlikowski z Galerii Ratusz, powiedział nam jak możemy używać węgla i jak swoje emocje możemy pokazać na pracach. Dał nam wolną rękę – opowiada Ola Rodak, uczestniczka projektu.

Każdy malujący emocjami artysta wybrał własną technikę tworzenia i tematykę swoich dzieł, dlatego każda praca wygląda inaczej. Wszystkim spodobało się spotkanie ze sztuką w ten mroźny grudniowy wieczór.

Ale to jeszcze nie koniec. Przed nami spotkanie z artystami i wernisaż prac projektowych, który będzie miał miejsce 13 grudnia o godz. 18.00 w Galerii Ratusz w Gubińskim Domu Kultury. Serdecznie zapraszamy!