Aktualności

11 października 2022

Kolejny tydzień, kolejne warsztaty!

aktualności

Na pierwszym planie rudowłosa Karolina, cała w trocinach ale uśmiechnięta, pokazuje kciuki do góry. W tle pięcioro młodych ludzi wwiercających się wiertarkami w kłody drewna.

W tym tygodniu podczas projektu „Murem za Murarkami” spotkaliśmy się z lokalnym stolarzem – Tomaszem Rodakiem, który zrobił nam bardzo fascynujące warsztaty z tego jak zbudować domek dla pszczółek!

Podczas zajęć każdy wzniósł się na wyżyny swoich umiejętności, dzięki czemu powstały wspaniałe domki dla naszych pszczelich przyjaciół. Pan Tomasz na początku każdemu z nas dał potrzebne narzędzia i wytłumaczył jak z nich korzystać. Następnie zabraliśmy się szybko do pracy. Podczas budowy bacznie obserwował jak nam idzie i w razie konieczności pomagał, gdy utknęliśmy. Budowę domków zaczęliśmy od wydrążenia dziur w pieńkach, a następnie je obudowaliśmy. Po zrobieniu ,,domków” umocowaliśmy je na wielkich palach drewna, aby murarki mogły je szybko odnaleźć.

„Pomimo to, że podzieliliśmy się na dwuosobowe teamy to każdy z nich niósł pomoc innym grupom. Wspólnie się wspieraliśmy jeśli napotkaliśmy jakieś przeszkody, a gdy któraś para skończyła szybciej to pomagała innej. Dzieliliśmy się również narzędziami i kapitalnie bawiliśmy się sprężonym powietrzem. Cudowne było to, że po skończonej pracy, wszyscy razem wspólnymi siłami posprzątaliśmy cały warsztat.” – skomentowała team liderka, Wiktoria Żurko .

Projekt „Murem za Murarkami” prowadzony jest w ramach programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Fundację Civis Polonus.