Aktualności

21 października 2022

Festiwal mający wiernych fanów

aktualności

Plakat koncertowy. Główny motyw to ruiny gubińskiej Fary na tle czerwonego księżyca. Poniżej nazwy zespołów i inne szczegóły koncertu.

Trwają przygotowania do 22. edycji Dark Side Festival. W tym roku metalowe święto odbędzie się w sobotę (12.11), w miejscu, gdzie do niedawna funkcjonował Pub Suchy (ul. Kosynierów). Początek imprezy o godzinie 19:00. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w Gubińskim Domu Kultury lub w dniu koncertu.

Tym razem publiczności zaprezentuje się pięć kapel: wrocławska Methopia (nowa fala metalu), zielonogórski Warfist (thrash/black), niemieckie What’s Left Behind (metalcore) i No Rest For Jane oraz kapela z Wrocławia, pod tajemniczą nazwą THVN (black/death metal).

Cieszę się, że kontynuujemy tradycję organizowania festiwalu, który od wielu lat ma rzeszę wiernych fanów, nie tylko w naszym mieście, ale także w innych miejscowościach. Zapraszamy wszystkich zwolenników ciężkich, choć nie tylko, brzmień – mówi Marcin Gwizdalski z GDK.

Organizatorem wydarzenia jest Gubiński Dom Kultury, grupa młodzieżowa „OTWARTE” oraz Pracownia Orange w Gubinie. Dużym wsparciem służy Tomasz Selerski oraz Metalurg ze Szczecina.