2025-01-24

Marzenie do spełnienia

Ikona wyzwania prezentacja wypełnionej fiszki "strefa marzeń"

Mapa Marzeń, to sposób na aktywne życie Pracowni: planowanie, precyzowanie i sprawianie, żeby to, czego chcemy, się spełniło. Mapa jest przewodnikiem, który przypomina i pomaga wybierać dobre drogi, podejmować właściwe decyzje, obierać właściwe kierunki.

20 stycznia grupa Seniorek i Seniorów przystąpiło do tworzenia Mapy, która podzieliłyśmy na 6 stref:

– Jesteśmy dla WAS – godziny pracy Pracowni i miejsce spotkań/ zajęć

– Strefa „życia” Pracowni – co posiadamy i czego potrzebujemy

– Strefa Przyjaźni – z kim dotychczas współpracowaliśmy, z kim planujemy rozpocząć współpracę

– Strefa Symboli / haseł – obrazy, słowa, atrybuty, totemy, które najlepiej odzwierciedlają to co chcemy lub co daje nam uczestnictwo w życiu Pracowni

– Strefa „Trzeciego Miejsca” – cechy miejsca, funkcje, znaczenie dla uczestnika

– Strefa Marzeń – co by nas zadowoliło, co by się zadziało, w czym chcemy się rozwijać.

Jeśli 4 pierwsze strefy okazały się bardzo proste do zdefiniowania, to określenie „miejsca trzeciego” wywołało burzliwą dyskusję. Jednogłośnie naszą Pracownię uznano, za „trzecie miejsce”, które MUSI ! dalej funkcjonować, ponieważ tylko tu można niezobowiązująco spotkać się przy dobrej kawie i domowym cieście. Natomiast Strefa Marzeń to dopiero petarda. Potrzeby, marzenia padały jak strzały z karabinka maszynowego. Tak wiele pomysłów się posypało.

W naszych głowach zrodziło się pytanie: CZY PODOŁAMY? i ile marzeń uda się zrealizować..