2026-06-24
W zgodzie z naturą: budujemy domki dla owadów i tworzymy „ekologiczną” przypinkę.
aktualności
23 czerwca w naszej Pracowni odbyły się warsztaty dla dzieci w ramach działania pn. „W zgodzie z naturą: Budujemy domki dla owadów i tworzymy „ekologiczną” przypinkę”, na które zaprosiliśmy uczniów Szkoły Podstawowej w Dubiczach Cerkiewnych.
„Każdy domek dla owadów to mały, ale ważny krok w trosce o przyrodę. Razem możemy sprawić, że świat stanie się bardziej przyjazny dla owadów i wszystkich mieszkańców naszej planety.”
Z takim przesłaniem, po krótkiej pogadance o roli owadów w świecie przyrody, uczestnicy z wielkim entuzjazmem przystąpili do działania. Najwięcej emocji wzbudziło posługiwanie się wkrętarką. Dzieci same skręcały konstrukcje domków. Do wypełnienia domków użyliśmy suchych patyczków, trzciny, szyszek i tekturowych rolek. Zbudowaliśmy dwa domki. Jeden domek postawiliśmy przed Pracownią, a drugi „powędrował” do szkoły. Po zakończeniu prac uczniowie poznali proces tworzenia przypinek od początku do końca. Każdy otrzymał przypinkę z napisem „MAŁY EKOBOHATER”.
X





