Wszystkie materiały edukacyjne

23 maja 2024

Na Dzień Mamy – flower box hand made

inspiracje

Kolaż przedstawiający różnorodne flower boxy.

Najpiękniejsze prezenty to takie własnoręcznie przygotowane przez obdarowującego z myślą o obdarowywanym. Dzień Mamy zobowiązuje, bo to święto wyjątkowe, dlatego wymaga wyjątkowej oprawy.

W naszej drzonowskiej Pracowni Orange pamiętamy o Mamach i szukamy w głowach pomysłów na wyjątkowe prezenty. Jednym z takich pomysłów zrealizowanych u nas rok temu były różane Flower Boxy. Wykorzystaliśmy kartonowe pudełka tuby, które w jednym ze sklepów stanowiły opakowanie przedsprzedażowe jakichś tam części i byłyby wyrzucone… ale mogą to być jakiekolwiek nieduże pudełka, także sześcienne, czy puszki. Ozdabiamy je, np. kolorowym papierem, przewiązujemy barwną wstążką zawiązaną w kokardę, doklejamy kryształek, koralik lub papierowy kwiatek. Do  pudełka wkładamy kawałek styropianu lub zmiętego papieru i wypełniamy różami zrobionymi z wyciętych i wymodelowanych palcami płatków z czerwonej lub w innym kolorze (np. ulubionym Mamy) najlepiej włoskiej bibuły – krepiny. Oczywiście zwykła też się nada :), ale krepina włoska jest bardziej „plastyczna”, więc łatwiejsza do modelowania. Tak naprawdę kwiatami nie muszą być róże, także jakiekolwiek inne, jakie przyjdą Wam do głowy.

Pomysł Flower Box sprawdzi się też w innych sytuacja, np. Dzień Nauczyciela, Dzień Babci, urodziny koleżanki, imieniny. Na warsztaty z każdą grupą wiekową. 🙂