2023-12-05

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Ikona wyzwania Dzień misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Miś jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic

W Ćmielowie nasze wyzwanie postanowiliśmy świętować z jednym  z Wielkich i Sławnych Misiów, o którym mówi się wszędzie i o którym głośno niemal w każdej części świata. Kubuś Puchatek – miś, który razem z m.in. Prosiaczkiem, Kłapouchym i Tygryskiem zamieszkuje Stumilowy Las.  Jest wiecznym optymistą i przyjaźni się z chłopcem imieniem Krzyś. Bohater książek autorstwa Alana Aleksandra Milne uwielbia miodek.
“Dzień bez przyjaciela jest jak garnek, w którym nie pozostała ani jedna kropla miodu.” -Winnie Puchatek
I my kochamy naszych przyjaciół i bardzo lubimy miód szczególnie ten z Barć Ćmielów dlatego w przerwie czytania opowieści kubusiowych postanowiliśmy zjeść małe „co nieco”.
Były ciasteczka Lubisie z czekoladowym foudue, pyszne owoce i duuuuuuużo miodu. Pamiętajcie że:
„Kiedy idziesz po miód z balonem, najważniejsze jest, żeby pszczoły nie wiedziały, że idziesz.” – Kubuś Puchatek

Garść misiowych faktów
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.
W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.