Aktualności

2024-04-30

Seniorzy w sieci – warsztaty lokalne

aktualności

Plakat promocyjny

W styczniu i lutym tego roku  braliśmy udział w kursie on-line organizowanym przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” oraz Stowarzyszenie Demagog.

Kurs  składał się z dwóch modułów podstawowych: Moduł 1 “Czytanie informacji”, który prowadziła Kinga Klich, ekspertka Stowarzyszenia Demagog oraz Moduł 2 “Bezpieczeństwo w sieci”, który poprowadziła Katarzyna Górkiewicz.

Za zgodą organizatora zorganizowaliśmy przestrzeń w Pracowni Orange, dzieki której seniorzy mogli przyjść i wziąć udział w kursie. Było to 6 poniedziałków dla I grupy i 6 wtorków dla II grupy.

Kontynuacją tego cyklu był moduł 3 – warsztaty lokalne, na które zostały zaproszone 10 miejscowości z całej Polski, które odbyły się 23 kwietnia i trwały prawie 3 godziny. Wybraliśmy formułę pracy w warsztatowej (spośród warsztaty, world cafe, panelu, debaty) i temat „SCAM – jak nie dać się oszukać?”. Osoby starsze są częstym celem ataków oszustów. Przestępcy wykorzystują ufność i uczciwość seniorów. Wszystko po to, aby wyłudzić dane osobowe i pieniądze. Seniorzy mogli poznać metody oszustw, jakie wykorzystują naciągacze. Dowiedzieli się, jak nie dać się oszukać w Internecie i za pośrednictwem telefonu.

Warsztaty, które odbyły się w sali obok naszej Pracowni Orange (korzystaliśmy z komputerów i Internetu z Pracowni) poprowadził Łukasz Grzesiczak – specjalista ze Stowarzyszenia Demagog.