Aktualności

31 października 2022

Kodowanie dla dzieci

aktualności

dzieci siedzą n podłodze podczas zajęć z kodowania

Pracownia Orange w Cieszanowie jest miejscem, gdzie dzieci i młodzież poznają nowe technologie.

Od maja tego roku odbywały się zajęcia w ramach Przystani Świętego Mikołaja, które miały na celu integrację polsko- ukraińską. Dwa razy w tygodniu były warsztaty kodowania przy użyciu robotów, urządzeń i aplikacji multimedialnych oraz gier edukacyjnych (Photon, Ozobot, Codey Rocky, Scottie Go, Cody Roby, Dash, GeniBot, PixBlocks, Programator).

Oprócz tego dzieci z Polski uczyły się podstaw języka ukraińskiego, natomiast mieszkańcy Ukrainy zaznajamiali się z językiem polskim. A jak wiadomo podczas wspólnej zabawy język praktycznie nie stanowi bariery. Kodowanie było także świetną okazją do integracji młodzieży przebywającej na dwutygodniowym wakacyjnym obozie językowym Summer Camp Cieszanów. Uczestnikami byli zarówno Polacy jak i Ukraińcy. Warunkiem udziału było komunikowanie się w języku angielskim pod opieką wolontariuszy z Fundacji Kościuszkowskiej, AFT – American Federation of Teachers, NATAN Worldwide Disaster Relief i Fundacji Folkowisko.

Obecnie Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie kontynuuje projekt współfinansowany z Fundacji Świętego Mikołaja, ponieważ bardzo dobrze się sprawdził. Zajęcia prowadzone są w dwóch mniejszych grupach, po to by dzieci miały lepszy dostęp i większą przestrzeń do zabawy. Jako instytucja zapewniamy im ciekawe edukacyjne warsztaty, zabawy z animatorem, dojazd i poczęstunek.