Aktualności

14 listopada 2022

Wieczór Patriotyczny w Chmielnie

aktualności

zdjęcie przedstawia siedzący chór pod sceną, na scenie mężczyzna czyta przemówienie
W przeddzień Święta Niepodległości wraz z Wójtem Gminy Chmielno zapraszamy całe rodziny na Wieczór Patriotyczny w Domu Kultury w Chmielnie!
Spotkanie będzie okazją do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i religijnych ze Zbioru Pieśni Nabożnych. Nie przypadkowo wskazujemy na ten śpiewnik. Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest dla nas okazją do przypomnienia postaci niezwykłego Chmielanina. Ksiądz Szczepan Keller, o którym na epitafium napisano „Krzewiciel oświaty ludowej” jest autorem ww. opracowania Zbioru Pieśni. W swoim krótkim życiu, zrealizował wiele dzieł, podtrzymujących polskiego ducha w narodzie o których opowiemy podczas spotkania 150 lat po Jego śmierci. Jego życiorys jest przykładem drogi do odzyskania niepodległości.
Listopad to miesiąc w którym szczególnie wspominamy zmarłych. Korzystając ze Zboru Pieśni Nabożnych ks. Kellera śpiewacy tradycyjnych na Kaszubach Pustych Nocy wykonają utwory żałobne, które będziemy dedykować działaczom społecznym związanym z naszą gminą, których pożegnaliśmy w minionym roku.
Tak zapraszaliśmy gości na nasze wydarzenie.
A niżej możecie zobaczyć jak to wyglądało: