Aktualności

13 listopada 2023

Pracownia Orange w Biało Czerwonych Barwach

aktualności

Mężczyzna i chłopiec stojący z tabletem.

Z okazji Święta Niepodległości odbyła się gra terenowa z użyciem kodów QR i tabletów. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące tego święta, symboli narodowych oraz ważnych dat z kart historii Polski.

Podczas gry bibliotecznej dzieci wraz z opiekunami udzielali odpowiedzi na pytania. Czasami udzielającym poprawna odpowiedź było dziecko, a czasami opiekun podpowiadał. Była to rodzinna zabawa i pod koniec gry wyłoniliśmy zwycięzców. Obie drużyny szły łeb w łeb, różniąc się tylko o pół punktu.

Gra biblioteczna to nie jedyna inicjatywa, którą przygotowaliśmy z okazji święta narodowego. Klasa III z Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie oraz  grupa z Przedszkola nr 1 wzięły udział w warsztatach patriotycznych. Pierwszym punktem zajęć było przeczytanie przez bibliotekarkę legendy o Lechu, Czechu i Rusie.

Dzieci miały okazję zobaczyć czym jest kamishibai  oraz obejrzeć piękne ilustracje dotyczące opowieści. Podczas zajęć dzieci rozwiązywały zagadki i rebusy. Ostatnim elementem zajęć było wykonanie flag przez 6-latków oraz kotylionów przez uczniów.